Tkalcovský stav "Ferdinand"
S-111/16

Tento profesionální listový stav nejvyšší třídy uspokojí i ty nejnáročnější tkalce. Listový stroj, který se také nazývá korunou stavu je ovládán jedinou podnoží a je připraven zdvihat až 16 listů. Standardně je dodáván s listy osmi. Maximální pracovní šíře je 130 cm. Osnova je bržděná s nastavitelnou šíří snování. Umožňuje snování až 300 m osnovy. Osnovní vál je vyjímatelný. Masivní bidlen je zavěšen s hrotovým uložením, což zaručuje hladký a přesný pohyb. Z každé strany bidlenu jsou člunkové skříně pro tři člunky, které se ovládají pákou na bidlenu. Zbožový vál se otáčí pomocí kličky regulátoru, nebo automaticky podle pohybu bidlenu. Celý stav je snadno rozebíratelný. Na přání zákazníka vybavíme stav libovolným paprskem, který je vyměnitelný. Také nabízíme různé velikosti nitěnek. Základní konstrukce je robustní, vyrobená ze smrkového dřeva. Listový stroj, člunková dráha, člunkové skříně a všechny jinak namáhané součásti jsou z tvrdého dřeva.
V ceně stavu je zahrnuto: kompletní osazení paprskem, nitěnkami, vazebními kartami (programem) plátno a jednoduchý képr, 1 ks člunek, 2 ks útková jehla, 10 ks útkových cívek, cívečnice, dřevěná rozpínka a naváděcí háček.
Ostatní vazební karty zhotovíme na zakázku v cenách od 400,- Kč do 1200,- Kč.
Samozřejmostí je textilní servis, tedy snování osnov z požadovaného materiálu (režná bavlna, vlna, len) a popřípadě i prodej útkového materiálu. Základna stavu je 185 x 165 cm. Požadovaná výška stropu je min. 255 cm. Termín dodání od objednání je 10 – 12 týdnů.

Cena bez navinutí osnovy
a dopravného je 104 000,- Kč.

webmaster © Písmenka v. o. s., 2003